Gabriela

Ta uzdolniona skrzypaczka naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 6 lat . Od 2000 roku uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Już po 5 latach nauki odnosiła sukcesy na regionalnych przesłuchaniach i konkursach.

Nieustannie od roku 2010 jest główną skrzypaczką w orkiestrze teatru „Gardzienice” Włodzimierza Staniewskiego. Wraz z teatrem ma możliwość regularnego występowania i obywania się z największymi scenami teatru zarówno Polskiego jak i zagranicznego.

W 2012r. wraz z zakończeniem szkoły muzycznej uzyskała dyplom muzyka instrumentalisty – specjalność SKRZYPCE i roczpoczała studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie profesora zwyczajnego Macieja Sobczaka.

Od czasu studiów brała udział w kursach mistrzowskich, zarówno na podłożu solowym jak i kameralnym, pod okiem takich osobistości jak ( m.in.): prof. Tomasz Tomaszewski, prof. Aldins Lepins, prof. Maija Weitz, prof.zw.dr.hab. Katrzyna Jankowska-Borzykowska, dr Monica Cattarossi, prof. Maciej Rakowski.

Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami – Wojciechem Rajskim, Zygmuntem Rychertem, Robertem Kabarą, Mikołajem Blajdą.

Na przełomie roku 2013/2014 odbyła 3 tygodniowe tournee po wschodnich Chinach z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną. Współpracowała również z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Kameralna Sopot, Cappella Gedanensis, Sinfonietta Consonus – Symphonic Orchestra czy Toruń Turntable Orchestra.

Od 2015 roku jest pierwszą skrzypaczką kwartetu „Golden Gate String Quartet”. Z zespołem ma możliwość grania z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. – Ania Wyszkoni, Michał Bajor, Kombi, Mahan Moi, Gromee, Sarsa czy Sylwia Grzeszczak. Kwartet G.G.S.Q. ma na swoim koncie płytę nagraną w roku 2015 z którą odbył szereg koncertów w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria).

Z kwartetem „Sinfonietta Consonus” odbyła dwumiesięczną trasę koncertową po Polsce „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak.

Na swoim koncie posiada szereg nagrań studyjnych m.in. utwory: „Message from eternity”, „X-Gate Suite” zespołu Virtual Symmetry, projekt „Lunatic Soul” Mariusza Dudy, „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak czy dwie płyty projektu „Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska”, „Kantaty na Wniebowstąpienie i Święto Zesłania Ducha Święteg”, „Kantaty Wielkanocne” oraz „Musica Baltica vol.1” pod dyrekcją Andrzeja Szadejko.

Gabriela Żmigrodzka poszerza swoje umiejętności zarówno w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej – szereg koncertów/tras z czołowymi Polskimi gwiazdami – w 2016 roku trasa koncertowa po Polsce z Nigelem Kennedym.

Uczestniczyła w wielu wyjazdach i projektach zarówno w kraju jak i za granicą (Grecja, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Austria).

zamów!

Rezerwacja

Zarezerwuj artystę/usługę na wybrany przez siebie termin  Agencja Muzyczna Art4you
  tel. 506 723 816
  tel. 668 482 766
  [email protected]

  Napisz do nas

  Olejnik Beother’s Band / Dj + Muzyka Live & vocal - Agencja ART4YOU